Potencialus Glioblastomos vėžio gydymas su DCA pagalba

  • Post comments:0 Comments

Glioblastoma yra žinoma kaip agresyvi smegenų vėžio forma, turinti didelį atsparumą esamiems gydymo metodams. Visa tai mus verčia ieškoti naujų terapinių galimybių.

Ne taip seniai, didelis medicinos mokslų entuziastas, daktaras Evangelos Michelaknis ir jo komanda atliko seriją tyrimų, susijusių su GBM gydymu (Glioblastoma multiforme). Buvo išsiaiškinta, kad idealus terapinis agentas turėtų sugebėti kirsti kraujo smegenų barjerą ir selektyviai paveikti vėžio ląsteles, nedarant žalos sveikam kūno audiniui.

Jų pasirinktas natrio dichloracetatas būtent ir turėjo šias savybes bei, pasirodo, neturėjo jokio hematologinio, širdies, inkstų ar kepenų toksiškumo. Tai pastūmėjo tyrėjus link vienos ryškiausių studijų, susijusios su DCA ir gyvais pacientais, kuri veliau vedė link vėlesnių atradimų.

Pasirodė, kad DCA sukelia vėžinių ląstelių mirtį, mažina naviko kraujagysles ir stabdo Glioblastomos piktybinio naviko augimą. Svarbiausia, kad dichloracetatas gali veiksmingai veikti su kitais vaistiniais preparatais taikant šiai konkrečiai vėžinei ligai.

Glioblastoma multiforme yra tankus kraujagyslių navikas, naujų kraujagyslių augimas turi didelį poveikį lemiantį vėžio matinimą ir plėtimąsį. Deja, rūgštinė piktybinių navikų aplinka taip pat skatina tarpląstelinės medžiagos suskaidymą, dėl to kyla metastazės į kraujagysles ir kitą viduląstelinę terpę, o tai pablogina vėžiu sergančiojo buklę. Keista, tačiau pasirodė, kad DCA sulėtino naujų kapiliarų formavimąsi glioblastomoje. Po gydymo su DCA smegenų vėžio audinyje gerokai sumažėjo vaskulirizacija ir kraujagyslių tinklas.

Be to, buvo pastebėta, kad DCA skatina apoptozę ir mažina vėžio augimą glioblastomoje. Ne visi vaistai gali kirsti kraujo smegenų barjerą, tačiau natrio dichloracetatas yra tinkamo dydžio šiai užduočiai tam, kad galėtų sukelti specifinį anti-vėžinį poveikį.

Mokslininkų komanda turėjo puikią galimybę palyginti gyvų pacientų smegenų audinį prieš ir po gydymo su DCA. Jie nustatė, kad po gydymo smegenų audinys turėjo mažiau vėžinių ląstelių. Tai buvo padidėjusių piktybinių navikų mirštamumo ir sumažėjusio tų pačių navikų dauginimosi rezultatas glioblastomoje. Smegenų skenavimas taip pat parodė tuos pačius malonius rezultatus:

Galiausiai po tyrimo svarstyta, kad DCA kartu su kitais gydymo metodais gali būti perspektyvus būdas kovojant su Glioblastoma multiforme. Tyrėjai teigia, kad tokią sąlyginai netoksinę medžiagą kaip dichloraetatą galima naudoti prieš ir po radioterapijos ar operacijos. Jie taip pat teigia, kad DCA gali padidinti standartinių gydymų potencialumą. Šiuo metu TMZ (temozolomidas) yra populiarus pasirinkimas gydant GBM, o šis tyrimas rodo, kad piktybinių ląstelių apoptozė gali būti dar labiau padidinta derinant DCA su TMZ.

Ši informacija ganėtinai viltinga ir verčia spėlioti – ar tai galėtų būti naujas veiksmingas būdas kovoje su šia neišgydoma liga?

Jei jus domina tyrimas ir natrio dichloracetato naudojimas gydant vėžį, galite apie tai skaityti paspaudę ant nuorodos:
http://www.dcaguide.org/metabolic-modulation-of-glioblastoma-with-dichloroacetate

Parašykite komentarą