Kaip vėžiu sirgęs vyras pasveiko nuo Ne-Hodžkino limfomos naudodamas DCA (Klinikinis atvejis)

  • Post comments:0 Comments

Ne-Hodžkino limfoma yra viena iš vėžinių ligų, kuri kyla žmogaus imuniteto ląstelėse – T arba B limfocituose. Nuo Hodžkino limfomos iš esmės skiriasi tuo, kad Hodžkino limfomos atveju atlikus histologinį tyrimą yra papildomai aptinkamos daugiabranduolės Reed-Sternbergo ląstelės. Hodžkino limfoma yra žymiai retesnė, tačiau ji yra ypatinga tuo, jog tai viena geriausių prognozių turinčių vėžinių ligų – 5 metų išgyvenamumas yra 90%. (nuoroda)

Non-Hodgkin lymphoma is a group of blood cancer that begins in the body‘s immune system cells – T or B lymphocytes.

Dažnai pirmas ir svarbiausias Ne – Hodžkino limfomos simptomas yra padidėję, neskausmingi limfmazgiai.

Taip pat liga pasireiškia karščiavimu, svorio kritimu, nuovargiu, dusuliu, kosuliu bei naktiniais prakaitavimais.

Ši liga yra įtariama pasireiškus simptomams, vėliau ji yra tikslinama kompiuterinės tomografijos tyrimo pagalba, o galutinai patvirtinama biopsijos ir histologinio ištyrimo būdu. Tai ne tik patikslina diagnozę, bet ir padeda nustatyti gydymo taktiką.

Ne-Hodžkino limfomaHodžkino limfoma
SimptomaiNeskausmingas limfmazgių padidėjimas, naktinis prakaitavimas, svorio kritimas, karščiavimas, nuovargis, dusulys, kosulys
DiagnostikaPatvirtinama bioptuojant ir ištiriant pakitusį limfmazgį ar vėžinę masę
PaplitimasDažnesnis (šeštas pagal dažnumą vėžys)Retesnis (apie dešimt kartų retesnis nei Ne-Hodžkino limfoma)
Amžiaus grupėVirš >50 metųNuo 15 – 24 metų arba >60 metų
GydymasDažniausiai chemotherapija
(R-CHOP vaistų kombinacija)
I ir II stadija – radioterapija, ± chemoterapija
III, IV stadija – visada chemoterapija (ABVD vaistų kombinacija)
PrognozėPriklauso nuo formos, pasveikstama rečiau nei nuo Hodžkino limfomosVienas labiausiai išgydomų vėžių

Ne-Hodžkino limfoma sudaro apie 4% visų naujų vėžių atvejų. Apie 20 vyrų ir moterų iš 100 000 kasmet sužino apie šią savo diagnozę. Tai dažna onkologinė liga.Ne-Hodžkino limfomos atvejų skaičius pastaraisiais metais didėja. Šie skaičiai, galimai, kyla dėl pagerėjusių diagnostikos galimybių.  (nuoroda)

2014 metais Amerikoje apie 660 000 žmonių gyveno turėdami Ne-Hodžkino limfomą. (nuoroda)

Dauguma vėžinių ligų kaip ir Ne-Hodžkino limfoma yra gydoma chemoterapiniais vaistas, kurie gali padėti pasiekti pilną remisiją (pasveikimą). Nepaisant to, gydymas tokiais medikamentais neretai gali sukelti šalutinius efektus bei sveikatos sutrikdymus. Kartais liga atkrenta ir tenka skirti pakartotinus chemoterapijos kursus.

Tai yra kelios iš priežasčių kodėl kai kurie žmonės pasirenka alternatyvų gydymą savarankiškai ar su kitų specialistų pagalba.

Vienas iš tokių pasirinkimų yra Natrio dichloroacetatas. Tai kelis dešimtmečius nuo įgimtų mitochondrijų ligų vartotas vaistas, kurį neseniai mėginta panaudoti norint padėti sergantiems onkologinėmis ligomis.

DCA farmakodinamika, farmakokinetika bei šalutiniai reiškiniai ištirti dar prieš atrandant, kad šią medžiagą galima būtų naudoti padedant pasveikti nuo vėžio. (nuoroda1), (nuoroda2)

Kaip veikia DCA ? Svarbiausias dalykas, kurį reikėtų žinoti apie Dichloroacetatą yra tai, kad ši medžiaga mitochondrijose inhibuoja piruvatdehidrogenazės kinazę. Tai sukelia eilę pokyčių vėžinėse ląstelėse – numalšinamas Warburg‘o efektas ( aerobinės glikolizės sugrįžtama į normalų intraląstelinį kvėpavimą), skatinama selektyvi vėžinių ląstelių žūtis (apoptozė), sumažinamas padidėjęs intraląstelinis rūgštingumas, slopinamas auglio augimas bei galimybė metastazuoti. (nuoroda)

Prie viso to, pagal rekomenduojamas dozes kartu su siūlomais maisto papildais vartojant dichloroacetatą šalutinių efektų tikimybė stipriai sumažėja, o jei papildomos reakcijos ir pasireiškia – jos būna lengvos ir gyvenimo kokybei reikšmingesnės įtakos nedaro. (nuoroda)

Taigi – tai visai daug vilčių teikianti medžiaga, kuri pagelbėjo jau ne vienam žmogui. (nuoroda1), (nuoroda2)

Norėtume pristatyti klinikinį atvejį, kurio metu nuo Ne-Hodžkino limfomos IV stadijos vėžio per keturis mėnesius visiškai pasveiko savarankiškai DCA vartojęs, šiandien 52 metus turintis vyras.

Šis asmuo buvo 46 metų amžiaus, kuomet jo savijauta pradėjo keistis. Per paskutinius 5 mėnesius jam pradėjo kristi svoris (numetė 20 kg), vargino nestiprus karščiavimas, naktimis prasidėdavo intensyvūs prakaitavimai. Prie viso to padidėjo kairieji kaklo limfmazgiai, kurie kaip ,,žirniai“ tęsėsi nuo kairios veido pusės apačios iki pat raktikaulio.

Žmogus nusprendė kreiptis į ligoninę. Ten jam buvo atliktas kompiuterinės tomografijos tyrimas, kurio metu pastebėta, kad yra patologiškai padidėję limfmazgiai galvoje, kakle, krūtinėje, pilve ir dubenyje. Prie viso to buvo padidėjusi ir blužnis. Tai buvo prastos naujienos.

Atlikus limfmazgių ir kaulų čiulpų biopsiją vyrui buvo patvirtinta IV stadijos Ne-Hodžkino folikulinė limfoma.

Visai netrukus jam gydytojai skyrė šešis ciklus R-CHOP vaistų chemoterapijos (rituksimabas, ciklofosfamidas, doksorubicinas, vinkristinas ir prednisolonas).

Po kelių mėnesių intensyvaus gydymo medikamentais ir atlikus pakartotinus tyrimus patvirtinta, kad vyras pasiekė pirmąją remisiją (pasveikimą).

Žmogus toliau gyveno savo gyvenimą, profilaktiškai tikrindavosi pas gydytoją ir metus buvo sveikas.

Tačiau po metų jam vėl prasidėjo karščiavimas, atsirado kosulys, naktimis vėl pradėjo pilti prakaitas. Prie viso to, per pastarąsias 2 savaites jis numetė 5 kilogramus.

Vyras kreipėsi pas gydytojus ir po atliktų tyrimų jam buvo pranešta, kad jo Ne-Hodžkino limfoma atsinaujino. Atlikus vaizdinius tyrimus patvirtinta, kad pacientui dešinėje galvos bei kaklo pusėje vėl atsirado patologiškai pakitę limfmazgiai. Tai reiškė, kad jis vėl sirgo vėžiu.

Kai vyriškiui pakartotinai buvo pasiūlyta gydytis chemoterapija, jis kategoriškai to atsisakė teigdamas, kad prieš tai buvę vaistų šalutiniai reiškiniai, o ypač pykinimas ir vėmimas, jį privertė jaustis pernelyg blogai, todėl šio gydymo jis nebenori.

Tokios situacijos paskatintas jis pradėjo ieškoti gydymosi alternatyvų. Netrukus jis asmeniškai susirado informacijos apie Natrio dichloroacetatą, įsigijo šios medžiagos internete ir pradėjo save gydyti.

Jo kasdieninis „DCA vartojimo protokolas“ buvo sudarytas iš:
• 1 000 mg Natrio Dichloroacetatas,
• Vitaminas B1 500 mg,
• Alpha-Lipoinė rūgštis 600 mg,
• Žalios arbatos lapų ekstraktas 500 mg,
• 333 mg Mountain Dew (gazuotas gėrimas su kofeinu. Jame pacientas ištirpindavo DCA ir išgerdavo).

Tokį mišinį jis nusprendė vartoti kiekvieną dieną. Toliau sekė tokie rezultatai:

✓ Po dviejų savaičių sumažėjo karščiavimas, prakaitavimas, nuovargis bei svorio kritimas.
✓ Po mėnesio DCA vartojimo sumažėjo padidėję kaklo limfmazgiai, o po dviejų mėnesių jie tapo jau nebečiuopiami pirštais.
✓ Po 71 dienos tokios terapijos vyrui praėjo visi simptomai. Jis atgavo normalią savijautą, buvo energingas, vėl turėjo gerą apetitą ir miegą.

Galiausiai, įvyko kažkas sunkiai tikėtino. Atlikus pakartotinį PET tyrimą 2008 metų Gruodį (4 mėnesiai nuo DCA vartojimo pradžios) buvo nebe aptikta vėžio požymių. Visi piktybiniai pakitimai, kurie buvo rasti prieš tai, buvo išnykę. Vyras išgijo nuo Ne-Hodžkino limfomos ir buvo sveikas.

Paskutinį kartą pacientas buvo apklaustas 2012 metų pabaigoje. Tuomet jis teigė, kad dar lygi šiol profilaktiškai geria 1 000 mg DCA tris kartus į savaitę ir vartoja Vitaminą B1 su Alfa-Lipoine rūgštimi, kad išvengti nutirpimo bei dilgčiojimo pirštuose (periferinės polineuropatijos, kaip šalutinio DCA poveikio).

52 metų vyras iki šiol jaučiasi puikiai, gyvena savo gyvenimą ir dirba pilnu etatu. Paskutinis PET tyrimas neaptiko jokių vėžinių pakitimų, kraujo tyrimo rezultatai buvo normalūs, apart šiek tiek padidėjusių trigliceridų ir mažo tankio cholesterolio koncentracijų (jų pakilimas yra greičiausiai dėl kitų priežasčių).

Šį atsitikimą parengėme pagal šio asmens sutikimą ir jo savanorišką visų reikalingų medicininių dokumentų patikėjimą tyrėjams (daugiau apačioje).


Norėdami plačiau įsigilinti į šią istoriją skaitykite dvi pagal šį atvejį aprašytas mokslines studijas, kurias parengė daktarė D. Flavin iš Jungtinės Karalystės ir Stefanas B. Strumas bei jo kolegos iš JAV:

• https://www.researchgate.net/publication/47157652_Non-Hodgkin%27s_Lymphoma_Reversal_with_Dichloroacetate,

https://www.researchgate.net/publication/233977004_Erratum_to_Case_Report_
Sodium_dichloroacetate_DCA_inhibition_of_the_Warburg_Effect_in_a_human_cancer_patient
_complete_response_in_non-Hodgkin%27s_lymphoma_after_disease_progression_with_rituximab-CHOP

Parašykite komentarą